webmd Sochaczew

Google usuwa wszystkie strony utworzone na Business site

Google usuwa wszystkie strony utworzone na Business site

Nadchodzi istotna zmiana, która od od niedawna budzi duże zainteresowanie. Oficjalnie potwierdzono, że strony internetowe utworzone za pomocą Profilu Firmy w Google zostaną niedługo wyłączone. Ta transformacja wejdzie w życie 1 marca 2024 roku, co otwiera nowy rozdział w strategiach online dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw. Jak należy się do tego przygotować? Poniżej przedstawiamy, co oznacza wyłączenie witryn Business Site oraz jakie kroki podejmować, aby firma pozostała widoczna online i przyciągała uwagę klientów.

wycofanie business site od google

Krótki wstęp o Business Site. Czym jest i dlaczego jest popularne?

Business Site to usługa, która umożliwia przedsiębiorcom tworzenie i zarządzanie prostymi stronami internetowymi. Dzięki temu narzędziu właściciele firm mogą łatwo prezentować swoje produkty, usługi, dane kontaktowe i godziny otwarcia w jednym miejscu online. Podczas zakładania profilu moja firma w wyszukiwarce Google, użytkownik ma możliwość na utworzenie darmowej strony internetowej która wyświetla wszystkie informacje jakie dodaliśmy do naszego profilu.

Dlaczego wielu małych i średnich przedsiębiorców decydowało się na korzystanie z usługi Business Site? Strony tworzone przy jej użyciu wykorzystywały kluczowe informacje z Profilu Firmy w Google, co sprawiało, że były zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek internetowych. To z kolei ułatwiało potencjalnym klientom szybkie znalezienie danej firmy w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, integracja z innymi usługami Google sprawiała, że zarządzanie wizerunkiem biznesu w Internecie stawało się bardziej efektywne.

Wycofanie z rynku Business Site – co po tym?

Do 1 marca 2024 Twoja witryna utworzona na Business Site pozostaje bez zmian. W tym dniu zostanie wyłączona i przekierowana na nową domenę na którą sam przekierujesz (np. Twoja nowa własna witryna). 

Dlaczego to jest tak ważne? Niezastąpienie linku do strony Business Site odnośnikiem do firmowej witryny spowoduje, że w Twoim Profilu Firmy w Google pojawi się pusta sekcja. Komunikat “brak strony WWW” może zaszkodzić profesjonalnemu wizerunkowi Twojego biznesu, dlatego warto zadbać, aby klienci mieli dostęp do wszystkich istotnych informacji o Twojej działalności. Dodatkowo Twoja pozycja w wyszukiwarce, mapach Google może również ucierpieć.

Pamiętaj aby nie wstawiać odnośników do socialmediów. Wstawianie odnośników do mediów społecznościowych jest sprzeczne z tymi zasadami. Osoba prowadząca firmę i korzystająca z linku, który nie kieruje do własnej domeny, może narażać się na zawieszenie lub nawet zablokowanie wizytówki Google Moja Firma. 

Nie masz jeszcze utworzonej nowej swojej strony? Nie czekaj!

Nie ma co czekać, Twoja strona utworzona na business site zostanie wyłączona. Oznacza to że Twoje zasięgi w Internecie spadną. Przygotowałem z tego powodu promocje – 10% taniej na usługi utworzenia strony www – skontaktuj się i przy rozmowie wspomnij o Twojej obecnej stronie utworzonej na business site!

Co możesz stracić przy wycofaniu narzędzia Business Site?

Największą stratą jest oczywiście brak Twojej firmowej strony internetowej. Spowoduje to brak informacji dla Twoich klientów o Twoich usługach, cenach i nie tylko. 

Natomiast największą zauważalną stratą będzie wspomniana wyżej pozycja w wyszukiwarce. Dzięki stronie www Twoi klienci mieli możliwość znalezienia w wyszukiwarce  Ciebie poprzez wyszukanie określonych fraz kluczowych usługi. W tej chwili ten zasięg się zdecydowanie zmniejszy co spowoduje mniej zapytań, klientów. 

Podsumowanie

Zbliża się kluczowy moment dla wielu przedsiębiorców. Wraz z zamknięciem przez Google swojej strony biznesowej, właściciele własnych firm staną przed koniecznością dostosowania swoich strategii do nowej rzeczywistości. Choć zmiana ta może wydawać się przeszkodą, otwiera ona nowe perspektywy rozwoju  i poprawy profilu biznesowego w Google.

Jednocześnie sytuacja ta podkreśla znaczenie posiadania profesjonalnej strony internetowej, która służy nie tylko jako wizytówka firmy, ale także jako platforma do interakcji z klientami i prezentacji oferowanych usług.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Michał Dąbrowski - tworzenie i modernizacja stron www Sochaczew

Cześć! Mam na imię Michał.

Ukończyłem kierunek I stopnia Informatyki o specjalizacji Inżynieria oprogramowania na SAN w Warszawie. Tworzę strony internetowe od 4 lat. Wraz z rozwojem trendów oraz technologii udoskonalam wiedzę w tym zakresie, tak aby dostarczyć atrakcyjny nowoczesny projekt.

Obecnie zajmuje się tworzeniem stron internetowych w oparciu o system CMS WordPress. Obecnie jest najbardziej popularnym oraz posiada masę integralności pozwalające utworzyć każdą stronę którą zażyczy sobie klient

Michał Dąbrowski © 2024 
All Rights Reserved