webmd Sochaczew

E-commerce – branża przyszłości?

E-commerce – branża przyszłości?

Czym jest E-commerce?

Jest to branża zajmująca się e-handlem, czyli inaczej handlem internetowym. Polega na zawieraniu transakcji handlowych przez Internet, które realizowane są najczęściej przy pomocy sklepów internetowych.

E-commerce nie tylko obejmuje wymianę towarów oraz usług. Dodatkowo do tego grona zaliczane są akcje promocyjne oraz marketingowe.

Według badań wykonanych przez Gemius, 62% polskich internautów korzystało z usług sklepów internetowych w 2019 roku. Porównując badania z kolejnych lat – w 2020 procent wynosił aż 73%, a w 2021 roku 77%.

Patrząc na procentowy wzrost z roku na rok, prawdopodobnie w 2022 roku przebije 80%. Jedno jest pewne, pandemia znacznie wzmocniła E-commerce w poprzednich latach, gdzie już w tamtym momencie była w bardzo dobrym miejscu.

E-commerce

Korzystanie z Internetu jest coraz bardziej powszechne. Pierwotnie stosowany był w celach rozrywkowych, obecnie nawet marketing oraz branże internetowe z roku na rok pną się do góry.

Coraz więcej firm poszerza swoją ofertę o zakup czy rezerwacje online. Niedziwne, skoro mamy możliwość załatwić niektóre urzędowe sprawy czy zrobić zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu – wygodne prawda?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Michał Dąbrowski - tworzenie i modernizacja stron www Sochaczew

Cześć! Mam na imię Michał.

Ukończyłem kierunek I stopnia Informatyki o specjalizacji Inżynieria oprogramowania na SAN w Warszawie. Tworzę strony internetowe od 4 lat. Wraz z rozwojem trendów oraz technologii udoskonalam wiedzę w tym zakresie, tak aby dostarczyć atrakcyjny nowoczesny projekt.

Obecnie zajmuje się tworzeniem stron internetowych w oparciu o system CMS WordPress. Obecnie jest najbardziej popularnym oraz posiada masę integralności pozwalające utworzyć każdą stronę którą zażyczy sobie klient