Tworzenie stron internetowych Projektowanie stron Web-md Sochaczew Michał Dąbrowski

E-commerce – branża przyszłości?

2022-11-06

Czym jest E-commerce?

Jest to branża zajmująca się e-handlem, czyli inaczej handlem internetowym. Polega na zawieraniu transakcji handlowych przez Internet, które realizowane są najczęściej przy pomocy sklepów internetowych.

E-commerce nie tylko obejmuje wymianę towarów oraz usług. Dodatkowo do tego grona zaliczane są akcje promocyjne oraz marketingowe.

Według badań wykonanych przez Gemius, 62% polskich internautów korzystało z usług sklepów internetowych w 2019 roku. Porównując badania z kolejnych lat – w 2020 procent wynosił aż 73%, a w 2021 roku 77%.

Patrząc na procentowy wzrost z roku na rok, prawdopodobnie w 2022 roku przebije 80%. Jedno jest pewne, pandemia znacznie wzmocniła E-commerce w poprzednich latach, gdzie już w tamtym momencie była w bardzo dobrym miejscu.

E-commerce

Korzystanie z Internetu jest coraz bardziej powszechne. Pierwotnie stosowany był w celach rozrywkowych, obecnie nawet marketing oraz branże internetowe z roku na rok pną się do góry.

Coraz więcej firm poszerza swoją ofertę o zakup czy rezerwacje online. Niedziwne, skoro mamy możliwość załatwić niektóre urzędowe sprawy czy zrobić zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu – wygodne prawda?

Pozostaw po sobie komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpadnij na socialmedia po więej ciekawostek
Kilka słów o mnie
Michał Dąbrowski - tworzenie i modernizacja stron www Sochaczew
Cześć! Jestem pasjonatem tworzenia stron internetowych, specjalizującym się w obsłudze i projektowaniu unikalnych witryn dla klientów. Moja praca skupia się na tworzeniu responsywnych, estetycznych stron, dostosowanych do potrzeb każdego, kto poszukuje profesjonalnego oblicza w sieci.
To również może Ci się spodobać

Czym jest E-commerce? Jest to branża zajmująca się e-handlem, czyli…

W dzisiejszych czasach, kiedy świat biznesu przeniósł się w dużej…

Marketing w serwisach internetowych to szeroko rozumiana działalność mająca na…

Michał Dąbrowski © 2024 
All Rights Reserved